Ürünlerimiz Open End Şapka Telefi ve Ring Şapka Telefi olarak Yurt dışından telef ithal edilip yurt içindeki iplik fabrikalarına ham madde olarak verilmektedir.

PENYE TELEFİ
Pamuk liflerinin taranması sırasında, kısa lifler işlenmiş iplikten çıkarılır, bu ekstrakt edilen atık Pamuk Penye veya Penye Noil olarak adlandırılır. Bu istenmeyen atık, güvenlik kağıdı, farmasötik gibi endüstrilerde ve aynı zamanda Açık uçlu eğirme işlemlerinde harmanlama amaçlı olarak büyük bir fayda sağlamaktadır.

ŞAPKA TELEFİ
İplik eğirme endüstrisindeki ilk tarama makinesinde elde edilmektedir. Bu pamuk atığı, penye telinden daha yüksek çöp içeriğinden oluşur. Bu lif, açık uçlu eğirme işleminde üstün kaliteli pamuklu bir karışım olarak kullanılır.

HALLAÇ TELEFİ
İplik üretimi sırasında elde edilen bir yan ürün olup, bir tarama atığıdır. Bu pamuk lifi lif açısından zengindir, ancak düşük maliyetli ipliklerin açık uç eğrilmesi gibi birçok endüstriye fayda sağlayan maliyet açısından ucuzdur.

MEYDAN TELEFİ

ÜSTÜBÜ TELEFİ
% 100 pamuk ipliğinden türetildiği için pamuk ipliği atığı olarak da bilinir. Bu atık, otomotiv, otomobil üreticileri, matbaa, denizcilik, donanım, tekstil Sanayi ve ağır makine imalatçıları ve madencilik endüstrileri gibi çeşitli endüstrilerde temizlik makineleri için fayda sağlayan kontaminasyondan uzaktır. Temizlik amaçlarının yanı sıra, paspas, temizlik malzemesi ve bez oyuncaklar vb.

FİTİL TELEFİ
Şeritlerin dokusuna sahiptir ve iplik üretim aşamasında temin edilir. Gönderi bir araya getirildikten sonra, bu şeritler, eğirme işleminde sonraki kullanımları için doğrudan fitile ayrılır. Fitil atıkları, müşterilerimize sunduğumuz preslenmiş balyalarla gelir.

PENYE TELEFİ

ŞAPKA TELEFİ

HALLAÇ TELEFİ

MEYDAN TELEFİ

ÜSTÜBÜ TELEFİ

FİTİL TELEFİ